Modernstar Hava Perdesi FM35 ve RM125 Serisi

Yetkili Servis güvencesiyle Midea Klima satın almak için bizi arayın!

Midea Hava Perdesi MFM35

Firmamız Midea Klima yetkili servisi olup Midea Klima satış, bakım, onarım ve montaj işlerinizde profesyonel iklimlendirme uzmanı ekipleriyle hizmet sunmaktadır.

Modernstar Hava Perdesi FM35 ve RM125 Serileri

Modernstar hava perdeleri kapısı olmayan girişler ve sürekli açılıp kapanan kapıların üzerine takılarak dış ortam ile iç ortam arasında hava irtibatını keserek iklimlendirme maliyetinizden tasarruf yapmanızı sağlarken aynı zamanda içeriye havadan girebilecek zararlı etkenleride engelleyerek konforlu ve sağlıklı ortam oluşturmanızı sağlar. Kapısı açık mekanlarda toz sinek ve dışarıdan içeriye giren kötü kokuları engelleyerek müşterilerinize nezih mekanlar sunmanızı sağlar.

Midea MFM35 Hava Perdesi Özellikleri ve Fonksiyonları

Hava Perdesi Nedir?

Yoğun olarak kullanılan veya sürkeli açık kalan kapı girişlerinde dış ortam ile içerinin havayla olan irtibatını keserek özellikle ısı transferini engellerken aynı zamanda uçan haşereler, toz, kötü koku ve egzoz gazlarının girişini engellemek amacıyla kullanılan cihazlardır. Hava perdeleri yüksek debili hava üfleyerek 3-3,5 metre mesafeye kadar gözle görülmeyen bir hava şelalesi oluşturur. Modernstar Hava perdesi cihazları tarafından oluşturulan bu yüksek basınca sahip hava kapının dikey ekseninde aşağı doğru üfleyerek gerekli yalıtımı sağlamaktadır.

Modernstar hava perdeleri soğuk kuş günlerinde en iyi etkiyi sağlamak amacıyla ısıtıcılı ve kışı sert geçmeyen güney bölgelerinde kullanılmak üzere ısıtıcısız olarak üretilmektedir.

Hava Perdesi Nasıl Çalışır?

Dış ortamla temas halinde olan kapıya montajı yapılan Modernstar hava perdeleri yüksek hıza sahip motor ve özel fan tasarımı sayesinde yere doğru dik eksenli bir hava akımı uygulamaktadır. Oluşturulan bu hava akımı kapının en alt noktalarına kadar ulaşan yüksek basınçla dış ortam havası ile iç ortam havasının birbirine karışmasını engelleyen bir izolasyon tabakası oluşturur.

Hava Perdesinin Kullanım Alanları

Oteller, kafeler, restorantlar, okullar, iş merkezleri, hastaneler, mağazalar, plazalar, showroomlar, havaalanları, spor salonları, banka gibi çok sık kapı açılıp kapanan veya hiç kapısı olmayan çok giriş çıkış hareketi olan tüm mekanlarda hava perdeleri kullanılarak nezih bir ortam oluşturulabilir ve iklimlendirmeye harcanan enerjiden tasarruf edilebilir.

Hava Perdesinin Avantajları

Kapısı olmayan veya sık sık açılan kapılarda kullanılan Modernstar hava perdeleri dış ve iç ortam havalarının bibirine karışmasını engelleyerek ısı kaybını önler, ısıtmaya ve soğtumaya harcadığınız enerji miktarını gözle görülür oranda düşürerek tasarruf sağlar.

Modernstar hava perdeleri ile oluşturulan hava akımı kapı açık bile olsa adeta bir görünmez duvar gibi davranarak dışarıdan içeriye toz, sinek,egzos gazları vede kötü kokuların girmesini engeller.

İçerideki ısıtlan veya soğutulan havayı koruduğu için konforlu bir ortam oluşturmanıza yardımcı olur.

Sinek, toz, duman, egzoz gazı ve kötü koku gibi zararlı etkilerden iç ortamı koruyarak hijyenik bir ortam oluşmasını sağlar.

Modernstar ısıtıcılı tip hava perdeleri kış şartlarında en iyi verimi sağlamakta, diç ortamda şartlandırılan havanın dışarıya ısı transferini tamamen engellemektedir. İç ortamın uygun ısıda kalmasını sağlarken sağladığı yüksek enerji tasarrufu sayesinde ısıtma maliyetlerinizi de düşürmektedir.

Modernstar hava perdeleri ile oluşturulan görünmez hava duvarı, müşterileriniz ortama ilk girdiğinde konfor ve rahatlama hissi sağlayarak pozitif enerji kazanmasına yardımcı olur. Kendiniz müşterinin yerine koyarak soğuk bir günde alışveriş yaparken iç ortama girdiğinizi hayal edin; henüz kapıdan içeri adımınızı atarken yukarıdan aşağı akan sıcak hava duşu ile rahatlar, içiniz ısınır ve soğuğun verdiği tüm negatif etkiden uzaklaşarak hızla enerji toplarsınız. Bu durum işletmenizin akılda kalıcılığını kolaylaştırarak müşteri sadakatini artırmaktadır.

 

midea-havaperdesi-fonksiyonlar