Midea Hava Perdesi MFM35 Serisi

Yetkili Servis güvencesiyle Midea Klima satın almak için bizi arayın!

Midea Hava Perdesi MFM35

Firmamız Midea Klima yetkili servisi olup Midea Klima satış, bakım, onarım ve montaj işlerinizde profesyonel iklimlendirme uzmanı ekipleriyle hizmet sunmaktadır.

Midea MFM35 Hava Perdesi

Midea MFM35 serisi hava perdeleri ile sürekli açık olan veya sık açılıp kapanan kapılarınızdan hava transferini engelleyerek iklimlendirilmiş iç ortam havanızın dışarıya kaçışını önleyebilir ve yüksek oranlarda tasarruf sağlayabilirsiniz. Midea hava perdesi kapının üstünden altına doğru yüksek debili bir şelale gibi hava basıncı uygular. İç ve dış ortam havasının irtibatını keserek ısı transferini engellediği gibi kötü koku, uçan haşereler, toz ve egzos gazınında iç ortama alınmasını engellemiş olur. Müşterilerinize sağlıklı ve nezih bir ortam sunmanızı sağlar.

Midea MFM35 Hava Perdesi Özellikleri ve Fonksiyonları

Hava Perdesi Nedir?

Hava perdeleri kapı giriş noktalarına kuvvetli hava basıncı uygulayarak iç ve dış ortam arasındaki hava transferini keserek izolasyon sağlar. Hava perdesi sayesinde sürekli açılan veya açık kalan kapılarda içeriye sıcak / soğuk havanın girişini engellediği gibi bu havayla birlikte girecek olan sinek, toz ve egzos gazı gibi zararlı organik veya inorganik maddelerin girişinide engellemektedir. En büyük avantajı iklimlendirileren havanın dışarıya çıkışını engelleyerek sık açılıp kapanan veya sürekli açık olan kapılardan kaynaklı enerji israfının önüne geçilmesi yani yüksek oranda tasarrufun sağlanmasıdır.

Hava Perdesi Nasıl Çalışır?

Midea hava perdeleri çok yüksek hava basıncı üreten motor ve fan tasarımı sayesinde kapının üsünden aşağı doğru yüksek hareket enerjisi verilen şelale gibi bir akım oluşturur. Midea hava perdelerinin oluşturduğu bu kuvvetli hava akımı iç ve dış ortamı birbirinden izole eden görünmez bir hava duvarı oluşturarak yalıtım sağlamaktadır.

Hava Perdesinin Kullanım Alanları

Oteller, kafeler, restorantlar, okullar, iş merkezleri, hastaneler, mağazalar, plazalar, showroomlar, havaalanları, spor salonları, banka gibi çok sık kapı açılıp kapanan veya hiç kapısı olmayan çok giriş çıkış hareketi olan tüm mekanlarda kullanılabilir.

Özellikle yaz günlerinde dış ortam havasındaki toz, polen, egzoz ve sinek gibi zararlıların içeri girişini engelleyerek sağlıklı ortam havası oluşmasınıda sağlamaktadır.

Hava Perdesinin Avantajları

Midea hava perdeleri yaz günlerde soğutulan, kış günlerinde ısıtılan iç ortam havasının dışarıya kaçışını engelleyerek enerji kaybının önüne geçmesi en önemli avantajıdır. Bunun yanında şartlandırılan iç ortam havasının ısı kaybını engellemesi ortamdaki konforun sabit kalmasını sağlamakta, müşterilerinize daha ferah ortamlarda hizmet vermenizi sağlamaktadır.

Midea hava perdesi ısıtıcılı ve ısıtıcız modellere sahiptir. Isıtıcılı hava perdelesi modelleri genelde kışların sert geçtiği bölgelerede tercih eidlmektedir. Isıtıcılı hava perdeleri içerideki ısıtlan havanın dışarıya kaşını önledii gibi ısı kaybınında tamamen önüne geçmekte ve içerinin ısıtılmasına da katkı sağlamaktadır. Ülkemizin güney bölgelerinde düz hava perdeleri tercih edilirken kuzey ve iç anadolu bölgelerinde ısıtıcılı hava perdeleri tercih edilmektedir. Isıtıcılı hava perdeleri içeride ısıtlan havanın dışarıya ısı vermesini tamamen engellleyerek maksimum verim almanızı sağlar.Midea hava perdesi kullanıldığı mekanlarada sürekli açık kapılı bile olsa dış ortamındaki kötü koku, toz, egzoz ve uçan haşereler iç ortama giremediği için iç ortam çok daha uzun süre temiz ve hijyenik olarak kalacaktır.

Midea hava perdeleri ile yaratılan görünmez hava şelalesi, ortama ilk girişte konfor ve rahatlama hissi sağlayarak insanların pozitif enerji kazanmasına yardımcı olur. Örneğin soğuk bir günde alışveriş yaparken girdiğinizi hayal edin; daha kapıdan adımınızı içeri atarken başınızdan aşağı akan sıcak hava duşu ile içiniz ısınır ve soğuğun verdiği tüm negatif etkiyi hızla atar, enerji toplarsınız.

Anlatılan faydalar müşteri memnuniyetinizi artırmanızı sağlayarak portföyünüz geliştirmenize de katkı sağlayacaktır. Mutlu müşteriler mekanınza daha kolay ısınacak ve akılda kalıcılığını artıracaktır. Bu durum bir yandan tasarruf sağlar iken bir yandanda müşterilerin tekrar ziyaretlerini sağlamanıza katkı sağlayacaktır.

midea-havaperdesi-fonksiyonlar