Midea Blanc 24000BTU Klima İnverter Duvar Tipi MSMADU-24

-38%

Midea Blanc 24000BTU Klima İnverter Duvar Tipi MSMADU-24

Midea Klima 24000 BTU, A++ enerji sınıfınyla klasik klimalara göre %30'a kadar enerji tasarrufuyla çalışmaktadır. İnverter özelliğiyle  odanın ihtiyacını anlık olarak hesaplayarak  soğutmada 9.100 BTU ile 26.900 BTU aralığında, ısıtmada 5.500-30.000 aralığında kapasitesini otomatik olarak ayarlar.

Kategoriler:
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Midea Klima Blanc Serisi MSMADU-24  klima inverter teknolojisi ve doğadan alınan ısının transferi  ile yüksek tasarruf sağlayarak mekanlarınızda iklimlendirir.   Midea Blanc 24000 BTU klima sensörlerden aldığı verileri işleyip ortama en uygun ısıtma ve soğutma ihtiyacını hesaplarayak klima kapasitesini düşürüp yükseltmektedir. Bu kontrol inverter sürücünün kompresere gönderdiği frekansta modülasyon yaparak sağlanır. Bu sayede soğutmada 9.100 – 26.900 BTU aralığında ısıtmada ise 5.500 – 30.000 BTU kapasite aralığında çalışır. Kompresörün düşük kapasiteyle çalışması yüksek derecede enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda gereksiz start stop yapmasını engelleyerek enerjinin optimum seviyede kullanılmasını sağlar. Midea 24000 BTU klimalarda İnverter teknolojisinin kapasite kontorlü ile sağlanan enerji verimliliği ev ve işyerlerinizi ekonomik fiyatlarla ısıtma ve soğutmanızı sağlamaktadır.

İnverter ve On/Off Klima Farkları

Enerji Tasarrufu

Klasik tipte olan klimalar on-off çalışma prensibiyle çalışır. Ortamdan alınan sıcaklık ölçümü kumandadan ayarlanan dereceye ulaştığında klima kompresörü off konumuna geçer ve ortam ısısının değişene kadar beklemede kalır. Ayarlanan dereceden 3-4 derece fark oluştuğunda ise tekrar on konumuna geçerek ısıtma veya soğutma yapmaya devam eder. Bu esnada kompresör çalışmaya başladığı anda gerekli devir sayısına ulaşıncaya kadar yüksek akım çekerek fazla enerji harcamaktadır.

Değişken kapasiteye sahip Midea 24.000 BTU inverter klima ise üzerinde bulunan sensörlerden aldığı veriyi işleyerek üretmesi gereken kapasiteyi hesaplar. Ortam ısısı istenilen seviyeye yaklaştığında kompresörün sabit voltaj değerinde frekans modülasyonu ile daha yavaş çalışmasını sağlayarak üretilen iklimlendirme kapasitesini düşürmektedir. Kapasitenin düşmesiyle birlikte daha az enerji harcayan kompresör ve fan motorları aynı zamanda klasik klimalarda olduğu gibi start-stop döngüsünün miktarını ciddi oranda düşürür. Start aldığı esnada çekilen yüksek akımın engellenmesi ve kompresörün daha düşük kapasiteyle çalışması enerji verimliliğini artırmakta %30’a varan oranlarda daha az enerji kullanımı sağlamaktadır.

Konfor

Klasik klimalardın çalışmasında ortam ısısı ayarlanan seviyenin üstüne çıktığında klima enerji tasarrufu ve istenilen seviyenin aşılmaması amacıyla stop konumuna geçer. Sensör verileri ayar derecesinin bir miktar altındaki seviyeleri ölçmesinin akabinde tekrar start alarak çalışmaya başlar. Bu durum ortam ısısının 5-6 derecelik bir farkla sürekli olarak değişmesine ve konforlu bir ortam havası oluşmamasına neden olur.

Midea 18000 BTU Klima inverter teknolojisine sahip sürücü ve kompresör sayesinde ortamdan alınan sıcaklık ölçümlerine göre klimanın çalışması gereken kapasiteyi hesaplar ve kapasite kontrolü sağlanır. Sadece gerekli miktarda kapasite üreten klima start stop döngüsünü minimize eder. Klasik klimalarda ortam ısısında 5-6 derecelik ciddi bir fark oluşurken Midea İnverter klimalarda ölçüm değerleri çok hassas bir yazılımla hesaplayarak sadece 1-2 derece aralığında bir farkla ortam ısısını dengede tutar.

Hijyen

Klasik klimalarda bulunan standart filtreler hava akışını kolaylaştırmak maksadıyla seyrek dokuludur. Filtredeki sık olmayan doku tabakası ise havadaki çeşitli ince partikülleri üzerinde çok iyi bir şekilde tutamaz. İç ünitedeki soğutma ve ısıtmayı sağlayan evaporatör bölümüne gelen partiküller zamanla birikir ve bir süre sonra ortama geri  dönmeye başlar.  Midea Blanc serisinde kullanılan daha sık dokulu HD filtreleri ile çok daha ince partikülleri bile üzerinde tutarak daha hijyenik bir ortam havası sağlar. Ancak her klimanın filrelerine yapışan toz kullanıcı tarafından sık sık temizlenmeli ve her 6 ayda bir genel bakımı yetkili servisler taradından yapılmalıdır.

 

Ek bilgi

Marka

Midea

Nominal Kapasite

24.000 BTU

Soğutma Kapasitesi

9.100 – 26.900 BTU

Isıtma Kapasitesi

5.500 – 30.000 BTU

Model

Blanc

Model Kodu

MSMADU-24