Midea Blanc 12000BTU Klima Duvar Tipi İnverter MSMABU-12

-32%

Midea Blanc 12000BTU Klima Duvar Tipi İnverter MSMABU-12

Midea 12000 BTU Klima, A++ enerji sınıfıyla %30a varan verimle çalışmaktadır. İnverter özelliğiyle  odanın ihtiyacına göre soğutmada 14.000 BTU, ısıtmada 14.400BTU kapasiteye kadar yükselebilir.

Kategoriler:
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Midea Klima Blanc Serisi MSMABU-12 12000 BTU klima 3D inverter sürücü ve motorları ile maksimum düzeyde enerji tasarrufu sağlayarak doğadan aldığı enerji ile mekanlarınızı iklimlendirmektedir. Midea Klimalar çevre politikaları kapsamında ozon tabakasına verilen zararı azaltmak için tasarlanan R410A soğutucu gaz ile çalışmaktadır .  Midea Blanc 12000BTU klima ortamdın ısı ihtiyacını hesaplayarak inverter sürücü ve inverter kompresör sayesinde 3.000 BTU ile 14.400 BTU aralığında gerekli olan kapasitede çalışır. Sadece gereken kapasitede iklimlendirme sağlarayak tasarruf yaparken aynı zamanda kompresörün dur kalk miktarını en aza düşürür. Klasik model klimalarda sürekli tam kapasitede çalışan kompresör gerekli ortam ısısına ulaşıldığında stop konumuna geçer ve ortam ısısı istenilen seviyenin altına indiğinde tekrar start alarak çalışmaktadır. Bu durumda çok sık bir start – stop döngüsüne neden olmaktadır. Tüm elektrik motorlarında olduğu gibi ilk çalışma anında maksimum düzeyde enerji çeken kompresör sebebiyle enerji tüketimi de fazla olmaktadır. İnverter teknolojisi ile donatılan 12000 BTU Midea Klima sadece gerekli düzeyde iklimlendirme kapasitesi sağlayarak hem çalışma anında tasarruf sağlar hem de dur kalk döngüsünü çok aza indirerek yüksek derecede tasarruf sağlar. Midea Blanc Klimalar frekans moodülasyonu ile sağlanan kapasite kontrolü sayesinde klasik modellere göre dış ortam sıcaklık seviyesinde bağlı olarak %30’a varan oranlarda daha az enerji tüketimi ile gerekli ısıtma ve soğutmayı sağlayabilmektedir.

İnverter ve Klasik Klimanın Farkları

Enerji Verimliliği

Klasik model klimalar on/off mantığıyla çalışmaktadır. Ortam ısısı klima kumandasından ayarlanan seviyeyi aşınca kompresör durur, ayarlanan seviyenin altına indiğinde tekrar çalışmaya başlar.  Bu çalışma modeli sık sık dur-kalk döngüsünde tekrarlanır. Kompresörün elektrik motoru ilk çalıştığı anda ise yüksek akım çekerek fazla enerji kullanmaktadır.

Midea klima odanın ihtiyacı olan kapasite seviyesini ortamdan sensörler aracılığıyla topladığı veriye göre hesaplayarak sahip olduğu inverter sürücü ve kompresörüyle kapasiteyi kontrol eder. Ortamın ısısı ayarlanan seviyeye yaklaştırça kapasite kademeli olarak düşürülerek hem dur-kalk döngüsü en aza indiriliken aynı zamanda harcanan enerji miktarıda azalır. Dur – Kalk döngüsünün en aza indirilmesi kompresörün start aldığı anda çektiği yüksek akımın önüne geçerek de enerji tasarrufu sağlamaktadır. Midea 12000 klima kapasite kontorlü sayesinde %30’a varan oranlarda daha düşük enerji harcayarak maksimum tasarruf ile çalışmaktadır.

Konfor

On/off çalışan klasik klimalarda oda ısısı kumanda üzerinden ayarlanan ısı seviyesinin üzerine çıktığında kompresör durarak beklemeye geçer. Bu sırada ısıtma veya soğutma işlemi yapılmaz. Odanın ısı derecesi ayar derecesinin 3-4 derece altına düşütünde ise kompresör tekrar çalışmaya başlayarak ısıtma veya soğutma işlemine devam edilir. Midea 12000 BTU klima ise iç ünite sensörlerininden aldığı veriyi sürekli işleyerek klima kapasitesinin kaç BTU seviyesinde çalışması gerektiğini hesaplar. Hesaplanan değer İnverter sürücüye aktarılarak kompresörün hızı frekans modülasyonu ile düşürülür. Kapasitesi düşürülen klima daha az enerji harcarken aynı zamanda ortamın istenilen sıcaklık seviyesinde tutulmasını sağlamaktadır. Klasik on/off tipi klimalarda start stop arasında geçen zamanda 6-7 derece ısı farkı oluşabilirken inverter teknolojisine sahip Midea Blanc 18000 BTU klimalarda ısı farkı ayarlanan değer göre sadece 1-2 derecedir.

Hijyen

Klima filtrelerinde hava akışını engellememek için genellikle sık dokulu olmayan filtreler kullanılır. Filtredeki sık dokuya sahip olmayan yüzey  ince partikülleri üzerinde  tam olarak tutamaz. İç ünitenin evaporatör kısmına ulaşan partiküller bir süre sonra birikir ve klimanın üflediği havayla ortama geri dönmeye başlar.

Midea geliştirdiği sık dokulu HD filtreleri ile daha ince partikülleri bile üzerinde tutarak evaporatör daha az toz ulaşmasını sağlar. Daha iyi filtrasyon sayesinde daha hijyenik bir ortam havası oluşur. Ancak her klima için aralıklarla filtrelerin temizlenmesi ve 6 ayda bir veya daha sık bir şekilde klima servis personelleri tarafından bakım yapılması gereklidir.

Ek bilgi

Marka

Midea

Nominal Kapasite

12000 BTU

Soğutma Kapasitesi

3.700 – 14.000 BTU

Isıtma Kapasitesi

3.000 – 14.500 BTU

Model

Blanc

Model Kodu

MSMABU-12