Midea Premier

Yetkili Servis Güvencesiyle! Midea Klima Satın Almak İçin Bizi Arayın!

Midea Premier Serisi Klimalar

Firmamız Midea Klima yetkili servisi olup Midea Klima bakım, onarım ve montaj işlerinizde profesyonel iklimlendirme uzmanı ekipleriyle hizmet sunmaktadır.

Midea Premier SerisiPremier serisi klimalar inverter teknolojisinde ERP yönetmeliğine uygun olarak üretilmiştir. Üstün enerji tasarruflu 3D DC İnverter teknolojisiyle %30-40 arasında enerji tasarrufu sağlar. Midea Premier klima dış ortam ısısı -15°C seviyelerine bile düşse ısıtma sağlayarak en zor kış şartlarında bile konforlu bir ortam sunar. Akıllı göz dedektörü ve clean moduyla kendini temizleme sistemi ile üstün teknolojik avantajlarını gözler önüne seriyor. Midea klimanın üstün inverter teknolojisi ile tanışmak için bizi arayınız.

Midea Klima Premier Serisi Özellikleri

ERP Yönetmeliği

Midea ARGE mühendisleri tarafından geliştirilen Premier klimalar 2020 yılına kadar ev tipi klimalarda çevreci bir yaklaşım sunarak verimli hale getirmeyi amaçlayan sezonsal enerji verimlilik yönetmeliğine uygun olarak tasarlamaktadır. Bu proje ile dünya genelinde 2020 yılına kadar hedeflenen %20 oranında kullanılan sera gazı emisyonu, %20 daha fazla enerj tasarruflu ürünlerin kullanılması ve %20 daha fazla yenilenebilir enerji kaynağının kullanılmasıdır. ERP yönetmeliği gereğince 12kW (41.000BTU/h) ve bu kapasitenin altındaki ev tipi klimalar iç ve dış ortamda test edilerek belirlenen şartlarını kaşılamak zorundadır. Premier klimalarda SEER ve SCOP değerleri üç farklı bölgedeki sıcaklık kategorileri belirlenerek test edilmiştir. Bu testler yapılırken meteorolojiden alınan bölgesel ortalama sıcaklık değeri baz alınmış olup Daha sıcak, ortalama bölge ve daha soğuk bölge olarak belirlenmiş ve enerji etiketi mevsimsel olarak hazırlanmıştır.

Akıllı Göz Dedektörü

Midea Premier ileri teknolojisi klimalarda iç üniteye yerleşik infrared sensörlerde, akıllı sistem oda içerisindeki insan hareketlerini algılayabilmektedir. Bu teknoloji ile interaktif algılama sağlayan sistem, şartlandırılan mekânda 30 dakika boyunca hiç kimse olmadığı takdirde otomatik olarak bekleme moduna geçer. Mekâna geri gelindiği anda bu hareket algılar ve tekrar programlandığı şekilde çalışmaya devam eder. Bu ileri teknolojisi sayesinde çok ciddi enerji tasarrufu sağlar.

Beklemede 1 Watt Enerji Tüketimi

Elektrikle çalışan cihazlar kullanılmadığında bile (bekleme modunda) enerji tüketimi yapmaktadır. Klasik klimalar bekleme modunda 4-5 Watt enerjji tüketimi yaparken Midea Premier serisi inverter klimalarda sadece 1 watt enerji tüketimi yaparak 70% tasarruf sağlanmaktadır.

Ultra Sessiz Çalışma

Standart split klimalarda çalışma sesi seviyesi iç ünitelerinde 36-40 db arasında oluşmaktadır. Midea Premier serisinde inverter klimalarda ise özel dizaynı sayesindesadece 20 db (A) çalışma sesi oluşarak konforlu, sakin ve huzurlu bir mekan oluşturulmsını sağlar.

Kayar Kapaklı Kompakt Dizayn

Midea Premier split klimalar özel geliştirilen dizaynı ve çalışma mekanizması ile hem çok estetik hem de çok verimlidir. Sadece 15cm derinliği ile her mekânda çok estetik görünüme uyum sağlarken Premier modeline özel geliştirilmiş kayar kapağı sayesinde sistem çalışırken ön panel gizli hava üfleme ağzını yukarı doğru kayarak görür hakle getirir. Çalışmadığı zamanlarda ise kayar kapak tekrar eski pozisyona geri dönerek bütünlüğü ve estetiği sağlar.

Kendi Kendine Temizleme

Uzaktan kumanda ile “Clean” tuşuyla aktif edilen bu özellik ile, iç ünite fanı evoparatör üzerindeki yoğuşma suyunu kurutarak temizlemektedir. Temizleme modu evoporatör üzerinde oluşabilecek mantar ve bakterilerin önüne geçerek daha sağlıklı ve daha hijyenik bir mekan oluşturmanızı sağlar.

Gelişmiş Çalışma Aralığı

Enerji verimli bir şekilde kullanabilmek amacıyla Mideanın DC inverter teknolojisi bulunan kompresörleri 25 kademeli kontrol sağlanarak şebekeden alınan gücü tasarruflu bir şekilde kullanmaktadır. Verimliliği sağlayabilmek adına DC Inverter teknolojisine sahip kompresör 25 kademelik hassas bir kontrol yaparak şebekeden çektiği enerjiyi tasarruflu kullanmaktadır. Bu Midea yüksek teknolojisi sayesinde enerji verimliliğinde %70’e kadar tasarrufa gidilebilmektedir.

Soğutucu Akışkan Kaçak Uyarısı

Premier serisi dış ünitede bulunan sensör, soğutucu akışkanda kaçak olması durumundaiç ünitede EC hata kodu gösterir ve klimanın çalışmasını durdurur. Bu sayede kompresörün soğutucu olmadan çalışması engellenerek daha büyük bir arıza oluşmasının önüne geçilir. Bu durum olası arızalarda kompresörün bozulmasını engellerek yüksek bedelli bir masraf çıkmasının önüne geçmektedir.

Mono ve Multi Serilere Uygun İç Ünite

Midea Premier klima iç üniteleri hem mono (bire bir) hem de multi (çoklu) klimalara uyarlanabilme özelliğine sahiptir. Bu durum özellike ofis gibi ortamlarda,ileride çoklu klima sistemlerine ihtiyaç duyulduğunda iç ünite maliyetlerini düşürerek avantaj sağlamaktadır.

3D DC İnverter

Mideanın yüksek inverter teknolojisinde üretilen klimalar, yüksek enerji verimliliği ile sabit frekansla çalışan standart klimalara oranla %30-%40a varan tasarruf sağlamaktadır. Klasik klimalarda ortam yeterli ısıya ulaştığında kompresör kapanmakta tekrar ihtiyaç olduğunda ise çalışmaktadır. Motorun start- stop yaptığı sırada maksimum enerji tüketimi gerçekleşmekte ve çalışması sırasında enerjiyi verimli bir şekilde kullanmamaktadır. Midea’nın DC inverter teknolojisinde ise ortamın ihtiyacına göre frekans ayarlanarak motorun kapasitesi değiştirlmekte bu sayede dur kalk en aza inirilmekte ve enerji verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Ortamdaki ısı değişimi klasik klimalarda stop-start sırasında yüksek düzeyde olurken DC inverter klimalarda ısıtma soğutma kapasitesi ortam ihtiyacına göre azaltılıp çoğaltılması nedeniyle ısı sapması minimum düzeye iner ve konforlu bir ortam ısısı sağlanır. Bu teknolojiyi bir ileri aşamaya taşıyan Midea 3D teknolojisini geliştirdi ve iç ünite fanı, dış ünide fanı ve kompresörü DC teknolojisinde üretmektedir. Bu teknolojiler ile daha sessiz bir motor çalışması sağlanırken yüksek enerji tasarrufu ve konforlu bir iç ortam atmosferi oluşturulmaktadır.

3 Boyutlu Hava Üfleme

Otomatik dikey ve yatay hava yönlendirme kanatçıklarının salınımları sayesinde odada hava sirkülasyonu homojen bir şekilde dağılacaktır. İstenilen sıcaklıktaki eşit dağılan havadan kaynaklı şartlandırılan odada konforun en üst düzeyde olması sağlanır.

8° C’de Sabit İç Ortam Sıcaklığı

Midea Premier klima, uzun süre kullanmayacağınız odada olası donu engellemek amacıyla 8° C’de sabit olarak tutulması için mühendislerimiz tarafından oluşturulmuştur. Bu fonksiyon odadaki ısı 8° C altına indiği zaman sensörler algılayarak ısıtma modu açılır ve ortam ısısı dengelenerek don olasılığı önlenir.

-15° C Dış Ortam Şartlarında Isıtma

Midea Premier klimalar, en sert kış aylarında dış ortam sıcaklığı -15 °C seviyelerine düşse bile ısıtma modunda güvenle çalışarak rahatınızdan ödün vermez.

Yüksek Enerji Tasarrufu

Premier klimalar A++ enerji verimliliğiyle çalışmaktadır. DC İnverter teknolojisi ile kullanıcılar yüksek enerji tasarrufu sağlayabilmekte ve ülke ekonomisinde enerji dışa bağımlılığı düşürülerek katkı sağlanmaktadır. SEER soğutma modu enerji verimliliği ve SCOP ısıtma modu performans katsayısı ne kadar yüksek ise klimanın enerji performansıda o kadar yüksek olmaktadır. Midea mühendislerinin geliştirdiği üstün 3D DC inverter teknolojisiyle klimada bulunan tüm motorlar (iç ve dış ünite fanları ile kompresör motoru) enerjiyi verimli bir şekilde kullanarak minimum tüketim yapmakta ve yüksek derecede tasarrufa yapılmasına olanak tanımaktadır. Midea Premier serisi klimalarda yapılan testler sonucunda SEER enerji verimliliği A++ olarak belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir