Midea Oasis

Yetkili Servis güvencesiyle Midea Klima satın almak için bizi arayın!

Midea Oasis Serisi Klimalar

Firmamız Midea Klima yetkili servisi olup Midea Klima satış, bakım, onarım ve montaj işlerinizde profesyonel iklimlendirme uzmanı ekipleriyle hizmet sunmaktadır.

Oasis Klima Kapasite Seçenekleri

  • Midea Oasis 9.000 BTU/h
  • Midea Oasis 12.000 BTU/h
  • Midea Oasis 18.000 BTU/h
  • Midea Oasis 24.000 BTU/h

Midea Oasis serisi 3D DC İnvertertek teknolojisiyle yüksek enerji tasarrufus sağlayan ve teknik özellikleri ile rakiplerine üstünlük sağlayan çevre dostu klimalardır. Oasis sersisinde turbo modu ile ortamın istenilen seviyeye çok hızlı bir şekilde ulaşması sağlanmaktadır. İç ünitesindeki aktif karbon filtresi ile havadaki toz ve çeşitli gazların yanında uçan organik bileşenleride yok ederek sağlıkı bir ortamhazırlamaktadır. Dünya genelinde kabul görerek 202’ye kadar tüm ev tipi iklimlendirme ünetlerinin enerji verimli ve çevreci olmasını sağlamak amacıyla hazırlanan yönetmeliğe (ERP yöneteliğine ) uygun olarak üretilmiş ve kullanıma sunulmuştur.

Midea Oasis Özellikleri ve Fonksiyonları

ERP Yönetmeliği

Midea ARGE mühendisleri tarafından geliştirilen Oasis klimalar 2020 yılına kadar ev tipi klimalarda çevreci bir yaklaşım sunarak verimli hale getirmeyi amaçlayan sezonsal enerji verimlilik yönetmeliğine uygun olarak tasarlamaktadır. Bu proje ile dünya genelinde 2020 yılına kadar hedeflenen %20 oranında kullanılan sera gazı emisyonu, %20 daha fazla enerj tasarruflu ürünlerin kullanılması ve %20 daha fazla yenilenebilir enerji kaynağının kullanılmasıdır. ERP yönetmeliği gereğince 12kW (41.000BTU/h) ve bu kapasitenin altındaki ev tipi klimalar iç ve dış ortamda test edilerek belirlenen şartlarını kaşılamak zorundadır. Oasis klimalarda SEER ve SCOP değerleri üç farklı bölgedeki sıcaklık kategorileri belirlenerek test edilmiştir. Bu testler yapılırken meteorolojiden alınan bölgesel ortalama sıcaklık değeri baz alınmış olup Daha sıcak, ortalama bölge ve daha soğuk bölge olarak belirlenmiş ve enerji etiketi mevsimsel olarak hazırlanmıştır.

Aktif Karbon Filtre

Midea Oasis seriside bulunan aktif karbon filtre havadaki zararlı organiklerin yanı sıra gazları ve kötü kokuları gidererek odanızdaki hava kalitsini yükseltmekte ve sağlıklı hale getirmektedir.

Uyku Modu

Midea Oasis klimalar uyku modu aktif konuma getirildiğinde ilk iki saat boyunca saat başı soğutmada ısıyı 1°C artırmakta ısıtmada ise 1°C azaltarak dengelemektedir. 5. saat dolduktan sonra tamamen kapanır. Bu ektili teknoloji, gece boyunca insan sağlığı için gerekli konforu sağlayarak ortam ısısını en iyi düzeyde tutmuş olur. Bununla birlikte enerji tasarrufuda sağlamaktadır.

3D DC Inverter Teknolojisi

Sabit frekansla çalışan normal klimalarda ortam yeterli iklimlendirmeye ulaşınca kopresör kapanır daha sonrasında tekrar çalışır. Kompresör motoru ilk start aldığı anda maksimum enerji tüketmektedir. Midea inverter klimalarda kompresörün ürettiği kapasite ortamın ihtiyacına göre ayarlanmasından dolayı dur kalk en aza iner, enerji yüksek verim ile kullanılır. Klasik klimalarda kompresörün ürettiği kapasite ve tükettiği enerji çalıştığı müddetçe aynıdır. Midea inverter klimalarda ise ortama gereken kapasite miktarı kadar güç üretilir bu durum kompresörün daha düşük enerji ile iklimlendirme ypmasına olanak tanır. Bu gibi faktörler Midea inverter klimaların %30-40 arasında enerji tasarrufu ile çalışmasını sağlar. Ayrıca Midea klimalarda ortam ısısında oluşacak sapmalar klasik klimalara oranla çok daha düşük olmakta, kullanılan alanda çok daha konforlu bir ısıtma ve soğutma sağlanmaktadır. Midea Klima inverter teknolojisinde ürettiği ürünlerde bu teknolojiyi daha ileriye taşıyarak Klima kompresörüyle yeterli kalmayıp duş ünite fanı ve iç ünite fanınıda DC olarak kontrol etmektedir. 3D DC İnverter teknolojsi klimaların çok daha tasarruflu olmasını sağlamaktadır.

Mono ve Multi Serilere Uygun İç Ünite

Midea Oasis klima iç üniteleri hem mono (bire bir) hem de multi (çoklu) klimalara uyarlanabilme özelliğine sahiptir. Bu durum özellike ofis gibi ortamlarda,ileride çoklu klima sistemlerine ihtiyaç duyulduğunda iç ünite maliyetlerini düşürerek avantaj sağlamaktadır.

Kademeli iç ünite fan hızı

DC frekans kontrolü ile ayarlanan iç ünite fanı hava akımını daha iyi ve konforlu sağlamak için hızlandırıp yavaşlatmaktadır. Bu durum konforlu iç ortam oluştururken enerjinin daha verimli kullanılmasına katkı sağlamaktadır.

-15° C Dış Ortam Şartlarında Isıtma

Midea Klima üstün teknolojik özellikleri sayesinde dış ortam sıcaklığı -15 °C olduğu zamanlarda bile ısıtma modunda sorunsuz çalışarak ısıtma konforunuzdan taviz vermez.

Yüksek Enerji Tasarrufu

Oasis klimalar A++ enerji verimliliğiyle çalışmaktadır. DC İnverter teknolojisi ile kullanıcılar yüksek enerji tasarrufu sağlayabilmekte ve ülke ekonomisinde enerji dışa bağımlılığı düşürülerek katkı sağlanmaktadır. SEER soğutma modu enerji verimliliği ve SCOP ısıtma modu performans katsayısı ne kadar yüksek ise klimanın enerji performansıda o kadar yüksek olmaktadır. Midea mühendislerinin geliştirdiği üstün 3D DC inverter teknolojisiyle klimada bulunan tüm motorlar (iç ve dış ünite fanları ile kompresör motoru) enerjiyi verimli bir şekilde kullanarak minimum tüketim yapmakta ve yüksek derecede tasarrufa yapılmasına olanak tanımaktadır. Midea Oasis serisi klimalarda yapılan testler sonucunda SEER enerji verimliliği A++ olarak belirlenmiştir.

Turbo Çalışma

Bu özellik sayesinde Midea Oasis klimanın bulunduğu ortam kısa sürede istenilen sıcaklığa gelir. Bu fonksiyonun devreye girmesiyle birlikte hızlı bir ısıtma veya soğutma uygulanarak istenilen konfor seviyesine çok hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlar.

Beklemede 1 Watt Enerji Tüketimi

Elektrikle çalışan tüm ev aletleri kullanılmadığında bile enerji tüketimi yapmaktadır. Standart klimalarda 4-5 Watt enerjji tüketimi yaparak yüksek enerji kayıplarına neden olurken Midea Oasis DC inverter klimalar kullanılan özel sistemler ile stand by (bekleme modunda) 1Watt enerji tüketimiyle %70 enerji tasarrufu sağlar.

Soğutucu Akışkan Kaçak Uyarısı

Oasis serisi dış ünitede bulunan sensör, soğutucu akışkanda kaçak olması durumundaiç ünitede EC hata kodu gösterir ve klimanın çalışmasını durdurur. Bu sayede kompresörün soğutucu olmadan çalışması engellenerek daha büyük bir arıza oluşmasının önüne geçilir. Bu durum olası arızalarda kompresörün bozulmasını engellerek yüksek bedelli bir masraf çıkmasının önüne geçmektedir.

Üstün Çalışma Aralığı

Midea Oasis serisi klimalar enerjinin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla DC inverter teknolojisinde üretilen kompresöri 25 kademelik hassas bir frekans kontrol uygulayarak tüketilen enerjiden yüksek derecede tasarruf sağlayabilmektedir. Midea tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde standart klimalara oranla %70’e varan enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Midea Oasis Fonksiyonları