Midea Mission

Yetkili Servis güvencesiyle Midea Klima satın almak için bizi arayın!

Midea Mission Serisi Klimalar

Firmamız Midea Klima yetkili servisi olup Midea Klima satış, bakım, onarım ve montaj işlerinizde profesyonel iklimlendirme uzmanı ekipleriyle hizmet sunmaktadır.

Mission Klima Kapasite Seçenekleri

  • Midea Mission 9.000 BTU/h
  • Midea Mission 12.000 BTU/h
  • Midea Mission 18.000 BTU/h
  • Midea Mission 24.000 BTU/h

Midea Mission serisi üstün DC inverter teknolojisi ile yüksek enerji tasarrufu sağlayarak müşterilerimizin iklimlendirme ihtiyaçlarını verimli hale getiriyor. Çevreye duyarlı Mission serisi ERP yönetmeliğine uygun olarak üretilmiştir. Hızlı bir şekilde iklimlendirmenin gerekli olduğu durumlarda kumandada bir kaç saniye+ duşu basılı tutulduğunda turbo moduna geçer ve çok hızlı bir şekilde ortam istenilen sıcaklık seviyesine ulaşır. Mission serisinde çift yapılı HD (sık dokulu) filtre sistemi kullanılmıştır. Bu sayede  %70e kadar daha fazla toz ve polen tutma özelliğine sahiptir.

Midea Mission Özellikleri ve Fonksiyonları

ERP Yönetmeliği

Midea ARGE mühendisleri Mission klimaları sezonsal enerji verimlilik yönetmeliğine uygun olarak tasarlamaktadır. Bu proje kapsamında üretilen klimalar 2020 yılına kadar hedeflenen %20 oranında kullanılan sera gazı emisyonu, %20 daha fazla enerj tasarruflu ürünlerin kullanılması ve %20 daha fazla yenilenebilir enerji kaynağının kullanılmasını kapsamaktadır. Bu yönetmeliğe göre 12kW (41.000BTU/h) ve bu kapasitenin altında kalan kapasitesiye sahip ev tipi klimalar iç ve dış ortamda gerçekleştirilen test şartlarını sağlamak zorundadır. Mission serisi klimalarda SEER ve SCOP değerleri üç farklı bölgedeki sıcaklık kategorileri belirlenerek test edilmiştir. Bu testler yapılırken meteorolojiden alınan bölgesel ortalama sıcaklık değeri baz alınmış olup Daha sıcak, ortalama bölge ve daha soğuk bölge olarak belirlenmiş ve enerji etiketi mevsimsel olarak hazırlanmıştır.

Çalışma Performansı

Mission serisi klimalar gelişmiş çalışma aralığında enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla DC inverter teknolojisinde üretilen kompresör 25 kademelik hassas bir kontrol yaparak şebeke enerjisini yüksek verimle kullanmaktadır. Midea tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde %70e varan enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Hava Akış Yönü Hafızası

Mission serisinin sahip olduğu hava akış yönü hafızası ile konforu yaşatmaktadır. Kullanıcının son ayarladığı üfleme yönü hafızaya alınaral klima kapatılıp açılsa dahi tekrar son konuma kendini ayarlacak ve istenilen konforu sağlayacaktır.

Yüksek Enerji Tasarrufu

Mission serisi klimalar A++ enerji verimliliğine sahiptir. Bu sayede kullanıcıların yüksek enerji tasarrufu sağlanırken ülkemizin enerji dışa bağımlılığı azalmakta ve ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. SEER soğutma modu enerji verimliliği ve SCOP ısıtma modu performans katsayısı ne kadar yüksek ise klimanın enerji performansıda o kadar yüksek olmaktadır. Midea mühendislerinin geliştirdiği üstün 3D DC inverter sayesinde klimada bulunan tüm motorlar (iç ve dış ünite fanları ile kompresör motoru) minimum enerji tüketimi yapmakta ve yüksek derecede tasarrufa sebebiyet vermektedir. Yapılan testler neticesinde SEER enerji verimliliği A++ olarak neticelenmiştir. Bu sayede klimanın işletme maliyetini en aza düşürmekte ve tasrruf sağlanmaktadır.

Şık ve Ergonomik Kumanda

Mission serisi uzaktan kumandalar ergonomik tasarımı, şıklığı ve büyük düğmeleriyle kolay kontrol özelliği ile ön plana çıkarken büyük ekranı detaylı bilgi sağlamaktadır.

Beklemede 1 Watt Enerji Tüketimi

Elektrikle çalışan tüm ev aletleri kullanılmadığında bile enerji tüketimi yapmaktadır. Standart klimalarda 4-5 Watt enerjji tüketimi yaparak yüksek enerji kayıplarına neden olurken Midea Mission serisi duvar tipi split klimalar kullanılan özel sistemler ile stand by (bekleme modunda) 1Watt enerji tüketimiyle %70 enerji tasarrufu sağlar.

3D DC İnverter

Midea Klimalar 3D DC İnverter teknolojisinin yüksek enerji verimliliği ile sabit frekansla çalışan standart klimalara oranla %30-%40a varan tasarruf sağlamaktadır. Klasik klimalarda ortam yeterli ısıya ulaştığında kompresör kapanmakta tekrar ihtiyaç olduğunda ise çalışmaktadır. Motor dur-kalk yaptığı sırada maksimum enerji tüketimi gerçekleşmekte ve çalışması sırasında enerjiyi verimli bir şekilde kullanmamaktadır. Midea’nın DC inverter teknolojisinde ise ortamın ihtiyacına göre frekans ayarlanarak motorun kapasitesi değiştirlmekte bu sayede dur kalk en aza inirilmekte ve enerji verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Ortamdaki ısı değişimi klasik klimalarda stop-start sırasında yüksek düzeyde olurken DC inverter klimalarda ısıtma soğutma kapasitesi ortam ihtiyacına göre azaltılıp çoğaltılması nedeniyle ısı sapması minimum düzeye iner ve konforlu bir ortam ısısı sağlanır. DC inverter klima kopmresörlerinin büyük çoğunluğu saniyede 120Hz frekansla kontrol edilirken Mideanın geliştirdiği eşsiz teknolojisi ile 180Hz frekansı ile kontrol sağlanmaktadır. Bu teknolojiyi bir ileri aşamaya taşıyan Midea 3D teknolojisini geliştirdi ve iç ünite fanı, dış ünide fanı ve kompresörü DC teknolojisinde üretmektedir. Bu teknolojiler ile daha sessiz bir motor çalışması sağlanırken yüksek enerji tasarrufu ve konforlu bir iç ortam atmosferi oluşturulmaktadır.

Üstün Filtre Teknolojisi

Midea klimalarında kullandığı çift yapılı ve sık dokulu HD filtreler ortam tozunun iç üniteye girmesini egellemekte, bununla birlikte zararlı organik bileşenşeri, zararlı gazları ve kötü kokuları bir teknolojiye sahiptir. HD filtreler odanızı daha sağlıklı ve konforlu hale getirmektedir.

Üstün Çalışma Koşulları

Midea Mission klimalar -20C dış ortam soğuğunda bile sağlıklı bir ısıtma sağlayan eşsiz teknolojiler ile donatılmıştır. Mission serisi ile en sert kış aylarında bile odalarınızı ısıtabilir, yaz konforunu yaşatabilirsiniz.

Turbo Modu

Midea Mission sersisi klimalarda turbo aktif hale getirildiğinde ısıtma veya soğutma modlarında çok kısa sürede ayarlanan ortam sıcaklığına ulaşılması sağlanır. Turbo mod + tuşuna bir kaç saniye basılarak aktif hale gelir ve çok güçlü bir şekilde iklimlendirme işlevlerini yerine getirir.

mission fonksiyonlar