Midea Fairwind

Yetkili Servis güvencesiyle Midea Klima satın almak için bizi arayın!

Midea Fairwind Serisi Klimalar

Firmamız Midea Klima yetkili servisi olup Midea Klima satış, bakım, onarım ve montaj işlerinizde profesyonel iklimlendirme uzmanı ekipleriyle hizmet sunmaktadır.

Fairwind Klima Kapasite Seçenekleri

  • Midea Fairwind 9.000 BTU/h
  • Midea Fairwind 12.000 BTU/h
  • Midea Fairwind 18.000 BTU/h
  • Midea Fairwind 24.000 BTU/h

Midea Fairwind serisi 3D DC inverter teknolojisine sahip ve bu teknoloji sayesinde yüksek enerji verimliliğiyle rakiplerine üstünlük sağlayan çevreye duyarlı klimalardır. Dünya genelinde kabul görerek 202’ye kadar tüm ev tipi iklimlendirme ünetlerinin enerji verimli ve çevreci olmasını sağlamak amacıyla hazırlanan yönetmeliğe (ERP yöneteliğine ) uygun olarak üretilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Midea Fairwind klimalarda hızlı bir şekilde ortamı ısıtmak veya soğutmak gerektiğinde turbo modu devreye alınarak çok hızlı iklimlendirme sağlanabilmektedir. İç ünitede bulunan aktif karbon filtresi ile havadaki organik bileşenleri ve zararlı gazları temizlemekte, kötü kokularaı gidererek konforlu bir ortam sunmaktadır..

Midea Fairwind Özellikleri ve Fonksiyonları

ERP Yönetmeliği

Midea ARGE mühendisleri tarafından geliştirilen Fairwind klimalar 2020 yılına kadar ev tipi klimalarda çevreci bir yaklaşım sunarak verimli hale getirmeyi amaçlayan sezonsal enerji verimlilik yönetmeliğine uygun olarak tasarlamaktadır. Bu proje ile dünya genelinde 2020 yılına kadar hedeflenen %20 oranında kullanılan sera gazı emisyonu, %20 daha fazla enerj tasarruflu ürünlerin kullanılması ve %20 daha fazla yenilenebilir enerji kaynağının kullanılmasıdır. ERP yönetmeliği gereğince 12kW (41.000BTU/h) ve bu kapasitenin altındaki ev tipi klimalar iç ve dış ortamda test edilerek belirlenen şartlarını kaşılamak zorundadır. Fairwind klimalarda SEER ve SCOP değerleri üç farklı bölgedeki sıcaklık kategorileri belirlenerek test edilmiştir. Bu testler yapılırken meteorolojiden alınan bölgesel ortalama sıcaklık değeri baz alınmış olup Daha sıcak, ortalama bölge ve daha soğuk bölge olarak belirlenmiş ve enerji etiketi mevsimsel olarak hazırlanmıştır.

Kablolu Kumanda

Fairwind serisi klimalarda opsiyonel olarak sunulan kablolu kumanda özelliği sayesinde otel, restaurant gibi işletmelere avantaj sağlamaktadır.

Turbo Çalışma

Kumandadan + tuşuna bir kaç saniye basılı tutularak çalıştırılan turbo mod Midea Fairwind klimaların kısa bir sürede iklmlendirme yaparak ortamı istenilen konfor seviyesine ulaşmasını sağlar.

Mono ve Multi Serilere Uygun İç Ünite

Midea Fairwind sersisi klimaların iç üniteleri hem mono (birebir) hemde multi sistem (çoklu klima sistemi) dış ünitelerle adepte edilebilmektedir. Bu sayede ihtiyaç halinde çoklu yerleşim alanlarında multi sistem dış üniteye bağlanarak çalışabilmektedir.

3D DC İnverter

Midea Fairwind klimalar 3D DC İnverter teknolojisinde üretilmekte bu sayede yüksek enerji tasarrufu yaparak ekonomi sağlamaktadır. Sabit frekansta çalışarak çok güç tüketen klasik klimalara oranla %30-%40’a varan tasarruf sağlamaktadır. Klasik klimalarda ortam yeterli ısıya ulaştığında kompresör kapanarak tekrar ihtiyaç olduğunda start almaktadır. Motor start – stop yaptığı sırada çok yüksek enerji tüketimi gerçekleşmekte ve çalışma esnasında bunu defalarca tekrarlayarak enerjiyi verimsiz bir şekilde kullanmaktadır. Çalışması sırasında ise enerjiyi verimli bir şekilde kullanmyarak çok fazla tüketime sebep olmaktadır. Midea klimalarında kullandığı DC inverter teknolojisinde ise ortamın ihtiyacına göre frekans ayarlanarak motorun ısıtma ve soğutma kapasitesi değiştirilmekte bu sayede start – stop minimum seviyeye düşürülerek enerji verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Ortam sıcaklığı ise standart klimalarda kompresör stop konumuna geçtiğinde düşmekte, tekrar çalışanakadar geçen sürede ortamda ısı kaybı yaşanmaktadır. Ortamdaki ısı değişimi klasik klimalarda stop-start sırasında yüksek ısı sapması düzeylerine ulaşırarak ortam konforu bozulurken DC inverter klimalarda ısıtma soğutma kapasitesi ortam ihtiyacına göre azaltılıp çoğaltılması nedeniyle ısı değişimi minimum düzeye iner ve konforlu bir ortam ısısı sağlanır. Bir çok DC inverter klima kopmresörü saniyede 120Hz frekansla kontrol edilirken Midea mühendislerinin geliştirdiği inverter teknolojisi ile 180Hz/s frekansı ile kopresör kontrolü sağlanmaktadır. Bu teknolojiyi bir ileri aşamaya taşıyan Midea 3D teknolojisini geliştirdi ve iç ünite fanı, dış ünide fanı ve kompresörü DC teknolojisinde üretmektedir. Bu teknolojiler ile daha sessiz bir motor çalışması sağlanırken yüksek enerji tasarrufu ve konforlu bir iç ortam atmosferi oluşturulmaktadır.

Üstün Çalışma Aralığı

Fairwind serisi klimalar enerjinin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla DC inverter teknolojisinde üretilen kompresöri 25 kademelik hassas bir frekans kontrol yaparak tüketilen güçten yüksek derecede tasarruf sağlayabilmektedir. Midea tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde standart klimalara oranla %70’e varan enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Soğutucu Akışkan Kaçak Uyarısı

Fairwin serisi dış ünitede bulunan sensör, soğutucu akışkanda kaçak olması durumundaiç ünitede EC hata kodu gösterir ve klimanın çalışmasını durdurur. Bu sayede kompresörün soğutucu olmadan çalışması engellenerek daha büyük bir arıza oluşmasının önüne geçilir. Bu durum olası arızalarda kompresörün bozulmasını engellerek yüksek bedelli bir masraf çıkmasının önüne geçmektedir.

-15° C Dış Ortam Şartlarında Isıtma

Midea Fairwind klimalar, en sert kış aylarında dış ortam sıcaklığı -15 °C seviyelerine düşse bile ısıtma modunda güvenle çalışarak rahatınızdan ödün vermez.

Beklemede 1 Watt Enerji Tüketimi

Elektrikle çalışan tüm ev aletleri kullanılmadığında bile enerji tüketimi yapmaktadır. Standart klimalarda 4-5 Watt enerjji tüketimi yaparak yüksek enerji kayıplarına neden olurken Midea Fairwind DC inverter klimalar kullanılan özel sistemler ile stand by (bekleme modunda) 1Watt enerji tüketimiyle %70 enerji tasarrufu sağlar.

Çift Taraflı Drenaj Bağlantı Noktaları

İç ünitelerin montajı esnasında karşılaşılan zorluklardan biriside drenaj bağlantı noktalarının ters yönde kalma ihitmalidir. Fairwind klimalarda her iki yönde de bulunan drenaj bağlantıları ile montaj esnasında büyük kolaylık sağlanmakta ve olası yer değiştirmelerinizde diğer taraftan bağlanarak çirkin görüntünün önüne geçilmektedir.

Aşamalı İç Ünite Fan Hızı

İç ünitede kullanılan fan, klimanın kumandasından ayarlanan ısıya göre lojik kapılardan oluşan devresi ile gerekli hızları otomatik olarak ayarlamakta ve gereken hava dağılımının daha iyi yapılmasını sağlamaktadır. (24.000 BTU cihazlarda geçerli değildir.) Bu özelliği sayesinde konforun yanında enerjinin verimli kullanılmasına neden olarak tasarrufa katkı sağlamaktadır.

Yüksek Enerji Tasarrufu

Fairwind klimalar A++ enerji verimliliğiyle çalışmaktadır. Bu teknoloji ile kullanıcılar yüksek enerji tasarrufu sağlayabilmekte ve ülke ekonomisinde enerji dışa bağımlılığı düşürülerek katkı sağlanmaktadır. SEER soğutma modu enerji verimliliği ve SCOP ısıtma modu performans katsayısı ne kadar yüksek ise klimanın enerji performansıda o kadar yüksek olmaktadır. Midea mühendislerinin geliştirdiği üstün 3D DC inverter teknolojisiyle klimada bulunan tüm motorlar (iç ve dış ünite fanları ile kompresör motoru) enerjiyi verimli bir şekilde kullanarak minimum tüketim yapmakta ve yüksek derecede tasarrufa yapılmasına olanak tanımaktadır. Fairwind serisi klimalarda yapılan testler sonucunda SEER enerji verimliliği A++ olarak belirlenmiştir.

Aktif Karbon Filtre

Midea Fairwind seriside bulunan aktif karbon filtre havadaki zararlı organiklerin yanı sıra gazları ve kötü kokuları gidererek odanızdaki hava kalitsini yükseltmekte ve sağlıklı hale getirmektedir.

Uzun Mesafe Borulama İmkanı

Midea’nın geliştirdiği DC Inverter kompresörler sayesinde iç ve dış ünite arasnda ki borulama mesafesi 30 metreye kadar çıkabilmektedir. (30m borulama mesafesi 18.000 BTU/h kapasitesindeki cihazlar için geçerlidir.).

Uyku Modu

Midea Fairwind uyku modu ile klima ilk iki saat için her saat başında, otomatik olarak soğutma modunda ısıyı 1°C artırarak, ısıtma modunda ise ısıyı 1°C azaltarak ısıyı dengeler. Bu sayede ortam şartlarını koruyarak iklimlendirme yapar. 5. Saatte tamamen kapanır. Bu özelliği ile uyku sırasında insan sağlığı için gerekli konforu sağlarken enerji tasarrufu da yapar.

midea fairwind fonksiyonlar