Midea Blanc

Yetkili Servis güvencesiyle Midea Klima satın almak için bizi arayın!

Midea Blanc Serisi Klimalar

Firmamız Midea Klima yetkili servisi olup Midea Klima satış, bakım, onarım ve montaj işlerinizde profesyonel iklimlendirme uzmanı ekipleriyle hizmet sunmaktadır.

Blanc Klima Kapasite Seçenekleri

  • Midea Blanc 9.000 BTU/h
  • Midea Balanc 12.000 BTU/h
  • Midea Blanc 18.000 BTU/h
  • Midea Blanc 24.000 BTU/h

Midea Blanc Serisi inverter klimalar teknolojik üstünlükleri ve A++ yüksek enerji verimliliğine sahip modelleriyle kullanıma sunulmuştur. Doğa dostu ERP yönetmeliğine uygun olarak üretilen Blanc Klima 3D DC inverter teknolojisiyle rakiplerinden bir adım öne geçerek beğenileri üzerinne toplamayı başarmıştır. Midea Blanc klimalar, Cep yakmayan uygun fiyatı,göze hitap eden tasarımı yüksek enerji verimliliğiyle sizleri bekliyor. Bizi arayarak size özel montaj dahil fiyat teklif isteyebilirsiniz.

Midea Blanc Özellikleri ve Fonksiyonları

ERP Yönetmeliği

Midea uzman mühendislerinin geliştirdiği Blanc serisi klimalar, daha çevreci bir yaklaşım ile ERP yönetmeliğine uygun olarak üretilmiştir. ERP yönetmeliği ile 2020 yılına kadar ev tipi klimalarda daha az enerji- daha az egzos gazı emisyonu ve daha fazla yenilenebilir enerji kaynağı kullanımı gibi konularda çevreci yaklaşımlar sunan ve iklimlendirmede kullanılan enerinin tasarrufunu hedefleyen dünyaca kabul görmüş olan yönetmeliktir.

Yüksek Enerji Tasarrufu

Midea Blanc inverter klimalar A++ enerji sınıfında yüksek enerji tasarrufu ile çalışmaktadır. İnverter teknolojinin getirdiği yüksek enerji verimliliği kullanıcının soğutma ve ısıtmada harcadığı enerji maliyeti düşerek %40’civarı tasarruf sağlamasına olanak tanımaktadır. Soğutma modunda enerji veririmlilik katsayısı SEER olarak, ısıtma modunda enerji verimlilik katsayısı SCOP olarak adlandırılmaktadır. SEER ve SCOP değerleri yükseldikçe o klimanın enerji tüketim maliyetinin düşmesi anlamına gelmektedir. Midea Blanc serisi klimalar, 3D DC inverter teknolojisiyle klimada bulunan iç ve dış ünite fanları ile kompresör motoru enerjiyi verimli bir şekilde kullanarak minimum tüketim yapmakta ve yüksek derecede tasarrufa yapılmasına olanak tanımaktadır. Blanc serisi klimalarda yapılan testler sonucunda SEER enerji verimliliği A++ olarak belirlenmiştir.

3D DC Inverter Teknolojisi

Klasik klima kompresörleri iç ortam ısısıı yeterli seviyeye geldiğinde kapanır, gerek olduğunda tekrar çalışır. Kompresör motorunun ilk çalışması enasında maksimum güç tüketimi yapılarak enerji maliyetini yükseltmektedir. Bu durumun önüne geçmek için geliştirilen inverter teknolojisine klimanın kompresörü ortamın ihtiyaç duyduğu kapasitede çalışmakta, bu sayede dur kalklarda en aza inmektedir. Kompresörün kapasite kontorlü frekans modülasyonu ile yapılmaktadır. Şebeke gerilimi DC akıma çevrilip sabit bırakılırken frekansı değiştirilerek komreösrde kapasite kontrolü sağlanmaktadır. Midea İnverter teknolojisinde ortamda gereken kapasite

Ayrıca Midea klimalarda ortam ısısında oluşacak sapmalar klasik klimalara oranla çok daha düşük olmakta, kullanılan alanda çok daha konforlu bir ısıtma ve soğutma sağlanmaktadır. Midea Klima inverter teknolojisinde ürettiği ürünlerde bu teknolojiyi daha ileriye taşıyarak Klima kompresörüyle yeterli kalmayıp duş ünite fanı ve iç ünite fanınıda DC olarak kontrol etmektedir. 3D DC İnverter teknolojsi klimaların çok daha tasarruflu olmasını sağlamaktadır.

3 Boyutlu Hava Üfleme

Otomatik dikey ve yatay hava yönlendirme kanatçıklarının salınımları sayesinde odada hava sirkülasyonu homojen bir şekilde dağılacaktır. İstenilen sıcaklıktaki eşit dağılan havadan kaynaklı şartlandırılan odada konforun en üst düzeyde olması sağlanır.

Vites Fonksiyonu

Midea Blanc serisinde uzaktan kumandasında vites fonksiyonu (Gear) ie aktif enerji kontrolü sağlanır. Bu fonksiyon kompresörün çıkış gücünü 3 kademeli olarak kontrol edebilir ve bu sayede enerji sarfiyatını oldukça düşürebilirsiniz. Gear modu yüksek derecede enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Beni İzle Fonksiyonu

Beni izle modu ile Midea Blanc Klimaların akıllı algılayıcıları ile içeri girdiğinizde odadaki konumunuz belirlenir, siz herhangi bir işlem yapmadan cihaz ayar sıcaklığına getirilir. Bu durum yükek enerji tasarrufu sağlarken konforuda beraberinde getirmektedir.

Beklemede 1 Watt Enerji Tüketimi

Elektrikle çalışan tüm ev aletleri kullanılmadığında bile enerji tüketimi yapmaktadır. Standart klimalarda 4-5 Watt enerjji tüketimi yaparak yüksek enerji kayıplarına neden olurken Midea Oasis DC inverter klimalar kullanılan özel sistemler ile stand by (bekleme modunda) 1Watt enerji tüketimiyle %70 enerji tasarrufu sağlar.

Çift Yapılı Filtre Teknolojisi

Midea klimalarında kullandığı çift yapılı ve sık dokulu HD filtreler ortam tozunun iç üniteye girmesini egellemekte, bununla birlikte zararlı organik bileşenşeri, zararlı gazları ve kötü kokuları bir teknolojiye sahiptir. HD filtreler odanızı daha sağlıklı ve konforlu hale getirmektedir.

Kendi Kendine Temizleme

Uzaktan kumanda ile “Clean” tuşuyla aktif edilen bu özellik ile, iç ünite fanı evoparatör üzerindeki yoğuşma suyunu kurutarak temizlemektedir. Temizleme modu evoporatör üzerinde oluşabilecek mantar ve bakterilerin önüne geçerek daha sağlıklı ve daha hijyenik bir mekan oluşturmanızı sağlar.

Rahatsız Etme Fonksiyonu

Lütfen rahatsız etme fonksiyonu devreye alındığında klimadaki uyarı tonları ve led ekranın ışığı kapatılır, iç ünite fanı daha sessiz bir çalışma sağlayarak iç ortamın daha sakin ve huzurlu olması sağlanır.

Ekonomi Modu (ECO)

Blanc serisinde bulunan programlanabilir ekonomi modu devreye alındığında 8 saat süresince etkin konumda kalarak %60’a varan enerji tasarrufu sağladığı test ortamlarında kanıtlanmıştır. Bu fonksiyonla normal moda nazaran daha az enerji tüketimi sağlayabilir ve daha ekonomik biçimde soğutma sağlayabilirsiniz. Bu fonksiyon sadece soğutma modunda geçerlidir ve ısıtma modunda tasarruf sağlamaz.

Güçlü ve Süper Soğutma

Midea Blanc Klimalara özel bu fonksiyon aktif konuma getirildiğini 17 ̊C ayarlanarak maksimum hızda soğutma yapmaktadır. Bu sayede hızlı bir serinleme gerektiği durumlarda hızla konfor seviyesine yükselmektedir.

Konforlu Uyku Fonksiyonu

Midea geliştirdiği bu teknoloji ile klimanız uyku evrelerinizi hesaplar, fan devrini ve sıcaklığını uyku evrenize göre ayarlayarak rahat bir uyku sunar.

midea-blanc-fonksiyonlari