Midea Blanc 18000BTU Klima İnverter Duvar Tipi MSMACU-18

-35%

Midea Blanc 18000BTU Klima İnverter Duvar Tipi MSMACU-18

Midea Klima 18000 BTU, A++ enerji sınıfınyla klasik klimalara göre %30’a kadar enerji tasarrufuyla çalışmaktadır. İnverter özelliğiyle  odanın ihtiyacını anlık olarak hesaplayarak kapasitesini 3000 BTU’ya kadar düşürebilir veya soğutmada 20.500 BTU, ısıtmada 21.500BTU kapasiteye kadar yükselebilir.

Kategoriler:
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Midea Klima Blanc Serisi MSMACU-18 18000 BTU klima doğadan aldığı enerji (dış ortamdan aldığı ısı) ve inverter teknolojisinin sağladığı avantajlar ile düşük enerji kullanımıyla yüksek kapasitede ısıtma ve soğutma seviyleri sağlamaktadır. Midea Blanc 18000 BTU klima anlık olarak bulunduğu mekanın ısı ihtiyacını hesaplayarak inverter sürücüye üretmesi gereken kapasiteyi bildirerek frekans modülasyonu ile kompresör hızını optimize eder. Bu sayede ısıtmada 4.700 – 23.000 BTU aralığında soğutmada ise 6.200-20.900 BTU kapasite aralığında iklimlendirme sağlar. Değişen kapasite sayesinde ortam ihtiyacına uygun olarak çalışan inverter klima bu optimizasyon ile tasarruf sağlarken aynı zamanda kompresörün start stop döngüsünü minimum miktara düşürerek yüksek enerji verimliliği sağlamaktadır.

İnverter ve On/Off Klima Farkları

Enerji Tasarrufu

On/off model klimalarda ısıtma ve soğutma modunda tam kapasitede çalışan  kompresör ayarlanan ortam sıcaklığına ulaşıldığında durur. Ortam sıcaklığı istenilen seviyenin dışına çıktığında ise tekrar çalışmaya başlar. Bu start stop döngüsü sık sık tekrarlanmaktadır. İlk çalıştığı anda ise yüksek akım çekerek normalin üzerinde enerji tüketimi yaparlar. Üzerinde bulunan sürücüşer, fan motorları ve kompresörü inverter olan Midea 18000 BTU klima ortamdaki ihtiyacı anlık olarak hesaplayarak frekans modülasyonu kompresör hızını ve iklimlendirme kapasitesini düşürmektedir. Hızı düşürülen kompresör daha az enerji harcarken start-stop döngüsü de en az seviyeye indirilmiş olur. İnverter teknolojosinin kapasite kontorlü sayesinde %30’a varan oranlarda daha düşük enerji kullanılarak yüksek verimli bir iklimlendirme sağlanır.

Konfor

Klasik klimalarda ayarlanan ortam ısısının bir miktar üzerine çıktığında kompresör stop konumuna geçerek ısıtma ve soğutmayı durdur. Ayarlanan derecenin  3-4 derece altına düşene kadar tekrar çalışmaya başlamaz. Midea 18000 BTU klima ise İnverter sürücüsü ve kompresörü ile ortamın ihtiyacı olan ısıtma ve soğutma miktarını hesaplayarak kapasiteyi daha düşük seviyere indirir. İnverter kapasite kontrolü ile düşük seviyede daha uzun süreli çalışan Midea Klima daha az enerji tüketirken aynı zamanda stabil bir ortam ısısı sunmaktadır. Klasik klimalarda ortamda 6-7 derece ısı aralığı oluşurken inverter klimalarda bu fark sadece 1-2 derecedir.

Hijyen

Klasik klimalarda standart filtreler kullanılmakdadır. Filtredeki sık olmayan yüzey havada bulunan çeşitli ince partikülleri üzerinde  tam olarak tutamaz. İç ünitedeki evaporatör bölümüne gelen partiküller zamanla birikir ve ortama geri püskürtülmeye başlar.  Midea Blanc serisi klimalarda ise daha sık dokulu HD filtreleri ile ince partikülleri bile üzerinde tutarak daha hijyenik bir ortam havası sağlar. Ancak her klima için bir müddet sonra genel bakım gereklidir.

 

Ek bilgi

Marka

Midea

Nominal Kapasite

18000 BTU

Soğutma Kapasitesi

3.000 – 20.500 BTU

Isıtma Kapasitesi

3.000 – 21.500 BTU

Model

Blanc

Model Kodu

MSMACU-18